(+420) 737 436 150

Od čtvrtku začala TV Prima opět nasazovat do vysílání jeden ze svých nejúspěšnějších seriálů. V Temném kraji, kde si hlavní roli vyšetřovatele zahrál idol žen Lukáš Vaculík, se pravidelně objevoval i herec Slováckého divadla Josef Kubáník. Na svou roli hospodského dodnes velice rád vzpomíná.

Autorka textu: Petra Kučerová

„Když jsem přišel na první natáčení, tak mě sestry Bártů, které za celým projektem stály, oblékly do kostýmu a jak mě viděly, spráskly ruce, že vypadám spíš jako obsluha z Grandhotelu. Tak mi vyměnily zástěru, daly na krk nevkusný řetízek a pak se na mě dívaly a obě řekly skoro zároveň: knír! Paní maskérka mi tedy nalepila knír a hurá na plac. Ale vůbec jsem se v tom necítil. Do té doby jsem hrál jen lékaře, právníky, sympatické tatínky a najednou - zvědavý, hloupý a lakomý hospodský. Byl jsem zoufalý a nevěděl, co dělat,“ vzpomíná Josef na první natáčecí den v roce 2017 s tím, že mu nepřidaly ani autorky.

„Po první klapce vtrhly na plac a už od dveří volaly: ‘Hraješ, jako bys byl po mrtvici.’ Nakonec jsme si ale porozuměli a hospodský je jedna z mých nejoblíbenějších televizních rolí a jsem moc rád, že jsem si jej mohl zahrát i v druhé řadě,” usmívá se jeho představitel Jožka Kubáník.

„Užívej si to,“ zněla rada Dany Morávkové

O tom, jak roli drbavého hospodského pojmout, se Josef dlouze radil s autorkami seriálu, sestrami Bártů. Nakonec mu ale nejvíc pomohla rada zkušenější herecké kolegyně Dany Morávkové.

„Při nějakém jiném natáčení jsem potkal v maskérně Danu a říkal jí, jak s tím hospodským pořád bojuju. A ona na to: Co by za to jiní herci dali, kdyby je obsadili do něčeho úplně odlišného. Užívej si to. A pak se to zlomilo, mám tu roli moc rád a každé další natáčení jsem si opravdu užíval a těšil se na ně.“

Otázka pro Josefa Kubáníka: Jaká je vaše oblíbená veselá historka z Temného Kraje?

„Třeba ta, kdy jsem svoji seriálovou dceru Barunu, kterou hrála Veronika Čermák Macková, učil řídit, i když ona je ve skutečnosti výborná řidička a já netuším, jaký je rozdíl mezi brzdou a spojkou. U toho jsme se hodně nasmáli. Asi je na seriálu ta pohoda a dobrá nálada cítit, protože první řadu sledovalo v premiéře více než milion a půl diváků, a to je opravdu velké číslo.“