(+420) 737 436 150

Sedm měsíců po zahajovací zkoušce se konečně dočkají divadelníci i diváci. I když už ji měli možnost vidět dvě skupiny seniorských předplatitelů, teprve v sobotu 18. září bude mít ve Slováckém divadle oficiální premiéru komedie Perfect Days pod režijním vedením Mikoláše Tyce.

Autorka textu: Petra Kučerová

„Běžně je člověk s inscenací a s herci v bezprostředním, téměř každodenním kontaktu, ale nyní už vlastně na zkoušení vzpomínám. Vzpomínky jsou to ale radostné, byla to moc příjemná práce – a proto se už konečně těším na setkání s diváky. Bez nich by žádné divadlo nemělo smysl, takže snad je tato naše komedie o lidskosti a o naději osloví,“ přeje si režisér, který už v minulosti uvedl ve Slováckém divadle crazy muzikál Hra o pyžama.

Perfect Days pojednává o čtyřicátnici Barbaře Marshallové, která má vše, co by si mohla přát – kariéru, peníze, krásný byt i vlastní pořad v televizi –, ale ke štěstí jí chybí dítě. A tak se rozhodne situaci vzít do vlastních rukou a aktivně ji řešit. A když se na scéně zjeví urputná matka, kamarádka s tajemstvím, jeden nově nalezený syn, mladý milenec a bývalý manžel, je o zábavu postaráno.

„Tíha odpovědnosti roste úměrně s velikostí role,“ říká Tereza Novotná

Hlavní roli Barbary svěřil režisér oblíbené herečce Tereze Novotné. Ta během více než dvouhodinového představení prakticky nesejde z jeviště. A přiznává, že z tak velké role cítí stejně velkou odpovědnost.

„Před začátkem představení vždycky ano. Tíha odpovědnosti roste s velikostí role. Ale jakmile začneme hrát, už na to nemám čas ani myšlenku. Teď se mi ale vybavila jedna taková zatoulaná: při červnovém představení Perfect Days pro seniory jsem si po začátku uvědomila, že jestli něco teď pokazím, mám spoustu času to napravit. Cítila jsem úlevu i vděk,“ říká Tereza Novotná.

Kromě ní se v komedii představí Pavel Šupina, Irena Vacková, Josef Kubáník, David Vaculík a jako host Monika Maláčová.

„Věřím, že Perfect Days potěší nás i diváky,“ říká Monika Maláčová

Herečka spjatá především s brněnskými divadly se v sobotu při premiéře poprvé představí i na prknech Slováckého divadla. Režisér Mikoláš Tyc jí nabídl roli Sadie Kirkwoodové, matky Barbary.

„Na premiéru Perfect Days se hrozně moc těším a stejně tak na kolegy. Krásně se mi s nimi hraje a doufám, že jim se mnou také. Přeju nám všem krásné okamžiky na jevišti, kterými potěšíme diváky i sebe. Hra Perfect Days pro to má všechny předpoklady. Doufám, že se dočká spousty repríz a diváků bude stále plné hlediště. Zároveň přeju všem pevné zdraví a už ničím nerušenou sezónu,“ říká Monika Maláčová.

Perfect Days proslavil film s Chýlkovou a Kotkem

Komedie Perfect Days je původně divadelní hrou současné skotské dramatičky Liz Lochhead. Před 10 lety ji úspěšně převedla na filmové plátno režisérka Alice Nellis a do hlavních rolí obsadila samá herecká esa: Ivanu Chýlkovou, Vojtu Kotka, Ondřeje Sokola, Zuzanu Bydžovskou, Boba Klepla a Zuzanu Kronerovou.

Ondřej Sokol se dočkal nominace za nejlepší mužský herecký výkon od Ceny české filmové kritiky. Zuzana Bydžovská byla nominována na Českého lva za vedlejší ženský herecký výkon, Ivana Chýlková v hlavní roli za nejlepší ženský herecký výkon. Jak sama Ivana Chýlková svou roli charakterizovala?

„Je to žena, které se takzvaně všechno daří. Ale přece jenom jí schází něco, čeho se rozhodne stůj co stůj dosáhnout poměrně nestandardními řešeními. A jak to bývá, připletou se do toho zcela nečekané okolnosti.“

Zajímavost o Perfect Days

Ještě dříve než filmovou verzi, režírovala Alice Nellis Perfect Days jako úspěšnou divadelní inscenaci v pražském Divadle Na zábradlí. Tam hlavní roli Barbary hrála Zuzana Bydžovská, kterou ale režisérka ve filmové verzi obsadila do role jiné, a to Alice, nejlepší Barbařiny kamarádky a důvěrnice.