(+420) 737 436 150

Od loňského března stála na jevišti jen párkrát. Opora uměleckého souboru Slováckého divadla Pavlína Hejcmanová už se nemůže dočkat, až se zase nejen divadelní život vrátí do starých kolejí. Provoz uherskohradišťské scény se  obnoví už v pondělí.

Autorka textu: Petra Kučerová

Pavlíno, jak jste reagovala na zprávy, že začnete brzy zase hrát?

Úplně jsem zírala, jak to šlo najednou všechno rychle. V to jsme, myslím, ani nedoufali. Ale strašně se těším! Sama jsem zvědavá, jaká to bude smršť.

Snažila jste se nevypadnout z kondice?

Běhala jsem, a to nejen kolem dětí (smích). Ale i tak na sobě vidím, že jsem trochu zlenivěla a mám míň energie. Na začátku jsme si říkali, že si nás i s manželem (herec Jiří Hejcman, pozn. red.) aspoň užijí děti, ale potom už to bylo hodně dlouhé. A i když jsme celou situaci jako rodina ustáli se ctí, je dobře, že se vrátíme všichni zpátky. Kluci do svých kolektivů a my do divadla.

Nenechali by si vás synové i dál raději jen pro sebe?

Kubíček šel poprvé do školky a hrozně se těšil. Ale už v úterý hlásil: Maminko, já bych chtěl být raději jen s tebou (smích).

Která z inscenací vám chyběla nejvíc?

Asi muzikál Chicago a Přelet nad kukaččím hnízdem, i když jsou to role, které mě stojí nejvíc energie. Ale třeba si jen zazpívat pěkné písničky v milém Deskovém statku, ani toho už se nemůžu dočkat!

Hurá! zní z divadla

Nejen herci byli příjemně překvapeni tím, jak rychle otevírání kultury postupuje. Čilý ruch tak zavládl i v zákulisí a kancelářích Slováckého divadla.

„Hurá! Konečně máme konkrétnější obrysy otevírání. Hned se nám všem zvedla nálada a začali jsme plánovat návrat diváků do hlediště. Kontrola stránek ministerstev zdravotnictví a kultury, kde se dozvídáme aktuální vývoj rozvolňování a jeho přesné podmínky, se pro nás staly denním chlebem,“ popisuje situaci v divadle manažerka Jitka Honsová.

Prioritu nyní mají diváci, kteří si zakoupili vstupenky nebo předplatné a zatím na své představení trpělivě, někteří už více než rok, čekají.

„Co hrajeme a pro koho, se bude aktuálně objevovat na našich webových stránkách. Zároveň necháme některá místa i k volnému prodeji, aby se dostalo na ty, kteří se na nás těší a vstupenky zatím koupené nemají, nebo dostali dárkový poukaz,“ uzavírá Jitka Honsová.

Na diváky čekají osvědčené tituly i novinky

Více než roční pauza způsobila v divadelním provozu povážlivou trhlinu. Slovácké divadlo nestihlo odehrát pro předplatitelské skupiny už odpremiérované tituly, jako jsou laskavá komedie Deskový statek, cenami ověnčené drama Přelet nad kukaččím hnízdem nebo bláznivá adaptace románu Tima Robbinse V žabím pyžamu. Navíc se divadelníci už nemohou dočkat, až se pochlubí třemi novinkami, které nazkoušeli v posledních měsících.

První z nich je pohádková gangsterka pro celou rodinu Lichožrouti. Vtipný příběh na motivy slavné knihy Pavla Šruta o tajemných tvorech, kteří se živí v lidských domácnostech ponožkama, připravil se souborem umělecký šéf Lukáš Kopecký. U inscenace Perfect Days si přijdou na své milovníci klasických chytrých konverzačních komedií. Režijní taktovku držel zkušený Mikoláš Tyc. A na premiérové diváky čeká i jedinečný zážitek v podobě nastudování slavné rockové opery Jesus Christ Superstar v režii Doda Gombára.

V současné době divadelníci připravují pod vedením Lukáše Kopeckého drama Romeo a Julie. Hrát by ho měli pravděpodobně pod širým nebem na nádvoří Reduty.