(+420) 737 436 150

Téměř třicítka vystavovatelů z celé republiky, zapojení lokálních restaurací, kuchařské show na pódiu a zábava pro děti. Druhý ročník Garden Food Festivalu v Uherském Hradišti nabídl od středy 19. do neděle 23. srpna bohatý program nejen pro milovníky gastronomie.

Autorka tiskové zprávy: Petra Kučerová

Nejchutnější festival jídla a pití letos neprobíhal obvyklé dva dny, ale celých pět. „Chtěli jsme vyzkoušet nový koncept, kdy pod hlavičkou Garden Food Festivalu nabídnou speciální menu restaurace, vinotéky nebo pivnice už pár dnů před víkendem,“ vysvětlil organizátor festivalu Marek Pochylý.

Hlavní program se stejně jako vloni odehrál v sobotu a neděli v parku Smetanovy sady. Zájemci ochutnali speciality z Ugandy, Latinské Ameriky, Asie, netradiční popcorn, domácí hranolky a zmrzlinu, burgery, grilované speciality, makronky, frgály, sýry a marmelády nebo křupavé červíky a samozřejmě bohatý výběr studených i teplých nápojů.

„Byla to velice dobrá akce, přálo nám i počasí. Samozřejmě, letošní gastrosezóna byla zasažená koronavirem, ale přesto lidi chodili a panovala super nálada. I když poměrně specifické sushi většinou nevede na podobných akcích hitparádu, podařilo se mi přesvědčit spoustu lidí, aby ho poprvé v životě ochutnali, takže jsem spokojený,“ uvedl Lukáš Neckář, který z Prahy do Uherského Hradiště přivezl barevné veganské sushi.

Program stejně jako vloni moderovala herečka a kuchařka Markéta Hrubešová, které na pódiu při kuchařských show zdatně sekundovali účastníci letošního ročníku populární televizní soutěže MasterChef Kamila Švarcová, Josef Nemrava, Pavel Berky a Roman Staša. Především poslední dva jmenovaní nejen vařili, ale taky bavili přihlížející diváky veselými historkami ze zákulisí kuchařské soutěže.

„Garden Food Festival v Hradišti byl opět senzační. Skvělé publikum, parádní atmosféra, úžasní účinkující. Těším se na příští ročník,“ vzkázala Markéta Hrubešová.

Organizátoři Garden Food Festivalu v letošním roce posílili doprovodný program pro děti, a ty si tak kromě skákacího hradu, kouzelníka nebo pohádkového lesa užily například i lezeckou stěnu a zábavný bodyzorbing.

Jeden ze stánků patřil i Českému národnímu registru dárců dřeně, který získal dalších 51 potenciálních dárců z řad návštěvníků festivalu.

Více o Garden Food Festivalu najdou zájemci na webu www.gardenfoodfestival.cz a ve facebookové události.