(+420) 737 436 150

Už i Slováckého divadlo zasáhlo onemocnění koronavirem a bylo proto nuceno až do příští středy zrušit všechna představení i zkoušky inscenace Jesus Christ Superstar. „Začneme zase hrát, až se u nás budou moct diváci cítit bezpečně,“ říká manažerka divadla Jitka Honsová.

Autorka textu: Petra Kučerová

Jitko, co se v divadle přihodilo?

Nemoc se projevila u dvou našich hereckých kolegů a podle pravidel musí do karantény nejenom oni, ale bohužel i všechny jejich kontakty, tedy téměř celý umělecký soubor a další zaměstnanci.

Jak jste na tuto situaci zareagovali?

Kolegové nám hned dali vědět výsledky svých testů a my jsme neprodleně kontaktovali všechny zaměstnance a taky hygienickou stanici. Podle informací, které jsme od hygieny získali, jsme se rozhodli na týden přerušit veškerou činnost divadla, tedy reprízy představení i zkoušky muzikálu.

Co se bude dít dál?

Kolegyně z programového oddělení už kontaktují diváky a situaci s nimi řeší. V úterý 29. září proběhne druhé testování, na základě kterého se rozhodne, jak bude divadlo postupovat dál. Předpokládáme, že od čtvrtku 1. října začneme zase hrát, ovšem pod podmínkou, že budeme všichni zdraví a diváci se tak u nás budou moct cítit zcela bezpečně.

Divadlo musí přeložit 9 repríz. „Je to další komplikace,“ říká mluvčí

Více než 90 repríz inscenací a dalších akcí, jako jsou koncerty nebo hostování jiných uměleckých souborů, muselo divadlo přesunout z jara na červen a podzim, když bylo nuceno téměř na dva měsíce doslova uzavřít budovu. Teď přišla další rána v podobě onemocnění dvou členů hereckého souboru.

„Že někdo náhle onemocní nebo dojde k technickému problému, to se v divadle občas stává, a i když to není příjemné, dá se to řešit. Tahle situace je ale mimořádně komplikovaná. Abychom dostáli svým závazkům vůči divákům, musíme hledat složité cesty, kdy všechny reprízy odehrát,“ povzdechl si tiskový mluvčí divadla Josef Kubáník, který je, stejně jako většina jeho kolegů, v současné době v domácí karanténě.

Divadlo zůstane zavřené přesně týden. Opatření proti šíření koronaviru zasáhne celkem devět představení: Chicago, V žabím pyžamu, Anička a bylinkové kouzlo, Bílá velryba, Deskový statek, Dva úplně nazí muži, Úča musí pryč i Přelet nad kukaččím hnízdem.

Na nový termín si budou muset počkat i diváci, kteří se těšili na nedělní komedii Divadla v Lidovém domě Vsetín Neběhej s nůžkama v ruce. Tu režíroval uherskohradišťský herec David Vacke.